دستگاه لیزر جاوید

مبدأ آن استرالیا است . یک ساله بوده و به تدریج به طور چندساله به چشم می‌خورد . قسمتی از دستگاه لیزر های بهاره و تابستانه است . دستگاه لیزر ها به طور انفرادی در انتهای هر ساقه به وجود می‌آیند . ولی مدل هایی نیز وجود دارد که دستگاه لیزر های آن‌ها به طور خوشه ای در انتهای هر ساقه قرار دارا‌هستند که H . orientalisجزو این نوع است . براکته های کاغذی به رنگ صورتی , رنگ زرد , نارنجی رنگ و قرمز داشته که در اطراف یک نهنج طلایی پراکنده اند . ولی از روش به نژادی رنگ های بنفش , سفیذ , صورتی و قرمز رنگ پررنگ آن نیز به وجود آمده است . این دستگاه لیزر هنگامی کم آب میگردد موقعیت طبیعی خویش را مراقبت می کند و یکی از بهترین دستگاه لیزر های خشک به حساب آورده می شود و به همین منظور به آن دستگاه های لیزر معنا دستگاه لیزر جاویدان گویند . برای این خواسته , وقتی که دستگاه لیزر تازه گشوده شده و راءس رنگ زرد آن به طور کامل نمابان نشده , چیده شده و در محلی خنک و بدون نور به طور وارونه آویزان می گردد تا کم آب شود . نگهداری دستگاه لیزر های بریده آن هم برای بازه زمانی طولانی قابلیت پذیر است .

زمان دستگاه لیزر دهی به نسبت طولانی است و از بهار تا مهر ماه دستگاه لیزر میدهد .

نیمه مقاوم به سرما و آفتاب دوست بوده , خاک حاذق با زه کشی عالی را می پسندد .

بذر در آخرها فصل‌زمستان یا این که اوایل بهار کاشته شده و نشاءها در وسط بهار به زمین اصلی انتقال می یابد که دراین‌صورت در اواخر فصل بهار و اوایل فصل تابستان به دستگاه لیزر می نشیند . از دوره کاشت بذر تا دستگاه لیزر دهی حدود 3 . 5 ماه طول میکشد .

دستگاه لیزر جاوید

برای کاشت نخست کود نماید رها شونده در شکل رغبت در فصل بهار به خاک خویش بیش تر فرمائید تا در زمان فصل پرورش نیازهای کودی این گیاه برطرف بگردد . , یه خرده ماسه یا این که خاک نباتی به خاک بیشتر نمایید و زمین را به خوبی بیل زده و با پشت بیل کلوخه ها را صاف و ماسه و خاک را همگن کرده , تمام محل کاشت را با سم دیازینون و قارچکش برای پرهیز از ورود مورچه و دیگر آفات و بیماری ها سمپاشی کنید . این محصول برای مساحت 5 متر مربع ایجاد شده است , تمام بذر را روی زمین پاشیده و در انتها یک لایه نازک کود گاوی سرند شده روی خاک الک کنید . در نوبت اول صبح ها به صورت روزمره با آبپاش زمین را طوری آب پاشی نمایید که کود الک شده جابجا نشده و در فیض بذر جابجا نشود , که در غیر این شکل بذر جوانه نخواهد زد . بسته به بذر کاشته شد دربین 5 الی 10 روز جوانه زنی را شاهد خواهید بود , و دراین زمان برای توقف از اشتباه به چنگ آوردن نشا سبز شده با علوفه ی هرز از علف کشی دوری کنید . بعد از 4 ورقه شدن نشا , اقدام به علف کشی کرده و اعتنا بفرمایید که با علف کش های همگانی سمپاشی نکنید . به مرور شاهد یک باغچه ی زیبا و مالامال دستگاه لیزر خواهید بود .

بذر دستگاه لیزر جاوید
بذر دستگاه لیزر جاوید


برای کاشت در سینی نشا , میتوان در اوایل فروردین یا اوایل اردیبهشت ماه بذر این گیاه را در باطن دستگاه لیزر خانه یا شاسی سرد در داخل سینی های کشت کاشت . برای این فعالیت از خاک کوکوپیت ملازم پرلیت منفعت میکنید . آغاز خاک را با دیازینون و کاپتان یا این که کاربندازیم , ضدعفونی کرده آن گاه هر بذر را درون هر سلول بکارید . این روش منجر ارتقاء راندمان سبز شدن و جوانه زنی شما خواهد شد . پس از چهار برگه شدن از داخل سلول بیرون شده و به داخل دستگاه لیزر دان 6 منتقل می‌شود و تا زمان انتقال به زمین مهم سه سایز دستگاه لیزر دان عوض می کنند . تا برای عید پیش رس شده و به دستگاه لیزر بروند .